ANALÓG KÖR

Kedd: 15:30-17 óráig kicsik
Csütörtök: 17-20 óráig nagyok
Szombat: 10-11:30 kicsik
10-13 óráig nagyok

Érkezhetsz totál kezdőként vagy haladóként, kis- vagy nagy célokkal, de akár céltalanul is.

Megtanulhatsz rajzolni, de leginkább értve figyelni, észrevenni, hogy néha az lett a legmenőbb, amit eredetileg nem is úgy terveztél.

Ezer féleképpen lehet ábrázolni a külső és a belső világunkat, de hát pont ez a legizgalmasabb a művészetekben.

A Pikszis Analóg körben kortárs képzőművészek és gyakorlott művésztanárok várnak tematizált, de egyénközpontú foglalkozásainkon, ahol kipróbálhatsz új művészeti technikákat, kreatív gyakorlatokat és közben észrevétlenül a művészettörténeti és kortárs ismereteidet is szélesítheted.

Hiszünk a művészetekkel való foglalkozás személyiségfejlesztő erejében, hogy az alkotás segít az összpontosításban és a tanulásban.

Kreatív gyakorlatainkkal kialakíthatod a saját művészi nyelvedet ami azon kívül, hogy fantasztikus dolog, bármelyik művészeti intézmény felvételijén is hatalmas előnyt jelent.

Lesz rajz, festés, kollázs, frottázs, grafikai technikák, dolgozhattok majd síkban és térben, egyedül és másokkal együtt is.

Készítünk közösségi alkotásokat, hogy a csapatmunka szépségeivel és kihívásaival is találkozzatok és új kreatív problémamegoldó módszerekkel gazdagodjatok.

Oktatóink:

Horváth Júlia Veronika

„2023-ban diplomáztam a Magyar Képzőművészeti Egyetem festőszakán. Jelenleg pedagógiát tanulok. Nagyon izgalmasnak találom a művészeten keresztüli tanulás folyamatait és az alkotás tevékenységének személyiségfejlesztő hatását. Világunk jelenségeit fordítják és bontják le ezernyi perspektívára ezek a tényezők, melyek vizsgálatáv
al és gyakorlásával jobban megismerhetjük környezetünket. Az alkotás folyamatában fontos szerepet játszik a technika megválasztása, ha minél nagyobb az eszköztárunk, annál sokoldalúbb a vizuális kincstárunk lefordíthatósága. A Pikszis Analóg Körben ezt a szemléletet bújtatom a különféle témák mögé melyeket különféle technikai ismeretekkel kötök össze, mint például az animációs- , grafikai- , festészeti eljárások és a 3 dimenzióban formázás lehetőségei.”

Matyus Dóra

„Számomra a kreativitás valahol a látóhatár közelében remeg, alig tudom eldönteni, hogy fél, ennyire örül, izgatott-e vagy csak fázik, mintha néha egy kicsit a horizont fölött, néha meg alatta mozgolódna, mielőtt a látható dolgok tartományába lép – időnként így viselkedhetnek az ideák. Én pedig, mint a kisgyerek, egy ceruza hegyével újra és újra célbaveszem a délibábot. Faragót hozzatok!”

Matyus Dóri 2014-ben grafikusművészként, 2015-ben képzőművész-tanárként diplomázott az MKE-n. Kipróbálta a tanítást felnőttekkel esti iskolában, majd azt is (elvégezve a GYIK-műhely képzését), hogy milyen a gyerekekkel táborozás. Közel tíz éve a Remarker csapatában rajzol. Alkotásaival mostanság szakmai kiállításokon – például a 6. Nemzetközi Pasztell Triennálé, Miskolci Grafikai Triennálé 2023, 11. Nemzetközi Rajz- és Grafikai Biennálé – találkozhattatok. Szabadidejében táncol.

Szántó Dása

                         

Dása eredetileg építész, de az asztalosságban találta meg a hivatását. Napközben bútorokat készít, szabadidejében pedig szenvedélyes rajzoló és rajztanár.

„Az egyetem után hosszú ideig nem engedtem meg magamnak a rajzolást, mert úgy gondoltam, nem vagyok elég jó hozzá. Hozzászoktam, hogy olyan témákat rajzoljak, amelyek nem voltak érdekesek számomra, olyan anyagokkal, amelyek nem inspiráltak semmilyen szinten. Hiszem, hogy mindenki, aki tud írni vagy bármilyen más jelet hagyni felületeken, valójában tud rajzolni és élvezni azt. Azóta újra felfedeztem magamnak a rajzolás örömét, rendszeres gyakorlattá tettem és alig várom, hogy másokkal is megosszam.”

Szántó Sára

Nyelvtanárként kezdtem, később illusztráció és tervezőgrafika szakon végeztem a Hertfordshire-i egyetem moszkvai dizájniskolájában. Azóta szabadúszó illusztrátor és képzőművész vagyok, és persze tanár. Szeretem a talált tárgyakat, öreg papírokat, retró magazinokat, régi tévéműsorokat, ismeretlenek elrontott családi fotóit, vadidegen nagymamák otthonkáit. Legszívesebben ezekkel az alapanyagokkal dolgozom: illusztrátorként digitális és analóg kollázsokat készítek, anyagokat, emlékeket, történetfoszlányokat hasznosítok újra.

Tanárként az utóbbi időben főleg kamaszokkal van dolgom, de minden korosztály megfordult már nálam. Sőt, olyan tanévem is volt, hogy egyszerre tanítottam egy kamasz fiút a gimiben és a nagymamáját az egyetemen. 

A tanításban a legszebb a közös alkotás és kísérletezés. A tudás- és információátadás valójában csak mellékhatás. Az igazi munkámnak azt tekintem, hogy megosszam másokkal, ami engem felvillanyoz, lenyűgöz, boldoggá tesz. 

Imreh Sándor

2005-ben vizuális nevelőtanár diplomát, idén pedig doktori fokozatot szereztem a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán. Lenyűgöz a városi folklór, állandó inspirációként tekintek vizuális környezetünkre, aminek elemeit, bujkáló részleteit rajzaimon keresztül a belső világomon átszűrve adom tovább. Tanárként szinte minden korosztállyal van lehetőségem találkozni, és a gyakori együtt alkotás folyamán minél többet megtudni egymástól egymásról. Tapasztalataim szerint a külső ingerek magabiztos értelmezéséhez vezető út az önkifejezés gyakorlatán keresztül vezet, ezért tartom igazán értékesnek a felszabadult alkotásra szánt időt és a közösségi élmények tapasztalatcseréit.”

 

8 éves kor felett két korosztálynak indítunk csoportokat.

Az eszközöket biztosítjuk, neked csak meg kell érkezned!

Árak:

8-14 éveseknek 4000 Ft / alkalom (1,5 óra)

Bérleteink:

Havi 4 alkalom: 13 000 Ft

Havi 8 alkalom: 23 000 Ft

3 havi korlátlan: 60 000 Ft

8 alkalom (3 hónapig érvényes) 29 000 Ft

14+ 6000 Ft / alkalom (3 óra)

Bérleteink:

Havi 4 alkalom: 20 000

Havi 8 alkalom: 35 000

3 havi korlátlan: 90 000

8 alkalom (3 hónapig érvényes) 44 000